مزایای پختن کیک با استفاده از امکان کانوکشن مایکروویو

مزایای پختن کیک با استفاده از امکان کانوکشن مایکروویو

افرادی که به خوردن شیرینی و شکلات علاقمند هستند، قطعا خوردن کیک برایشان یکی از لذت‌بخش‌ترین لحظات روز است که می‌تواند همچون آبی بر آتش استرس و خستگی روز را از وجودشان خالی کند. در کنار این افراد، دسته دیگری از آدم‌ها نیز هستند که علاوه بر خوردن کیک، علاقه زیادی به پخت آن دارند و ترجیح می‌دهند که به جای خرید کیک از یک قنادی، خودشان دست‌به‌کار شوند و ماحصل تلاش‌های خودشان را نوش جان کنند.

شاید شما هم جزو دسته دوم باشید که دوست دارید خودتان در خانه کیک بپزید، اما نداشتن فر همیشه برایتان مانع انجام این کار بوده است. اینجا لازم است بدانید که برای پخت یک کیک حتماً به فر نیاز ندارید و اگر در خانه مایکروویوی مجهز به سیستم کانوکشن (Convection) دارید، به راحتی می‌توانید از آن برای پخت‌وپز کیک استفاده کنید. در ادامه این مطلب به شما از مزایا و برتری استفاده از کانوکشن نسبت به سایر روش‌های پخت کیک میگوییم.

ویژگی کانوکشن (یا Convection) در مایکروویو چیست؟

پیش از آنکه روش پخت‌وپز کیک با استفاده از کانوکشن را توضیح دهیم، ابتدا بهتر است ببینیم که اصلا فیچر کانوکشن چیست و چه کاربردی دارد.

ویژگی کانوکشن یکی از تکنولوژی‌های جدیدی است که در ساخت مایکروویوها به کار گرفته می‌شود. مایکروویوهای مجهز به کانوکشن با استفاده از فن و سیستم گردش هوا، هوای داغ درون خود را به گردش در می‌آورند. به این ترتیب، گرما به شکلی یکنواخت به مواد غذایی موجود در مایکروویو برخورد می‌کند و همه قسمت‌های مواد غذایی به یک‌اندازه حرارت می‌بیند. این موضوع باعث می‌شود که خوراکی‌ها و مواد غذایی نه تنها زودتر پخته شوند، بلکه به طور کامل مغز پخت می‌شوند چرا که حرارت کافی از همه زوایا به آن وارد می‌شود.

البته باید اضافه کرد که به دلیل نحوه عملکرد کانوکشن، مایکروویوهای مجهز به این ویژگی نسبت به فر معمولی در دمای بالاتری فعالیت می‌کنند.

مزایای پختن کیک با استفاده از فیچر کانوکشن در مایکروویو

درست است که پختن کیک با استفاده از فیچر کانوکشن کمی متفاوت‌تر از روش‌های مرسوم پختن کیک است، اما این روش مزایایی هم دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱. پخت یکنواخت کیک

همانطور که در بالا اشاره کردیم هنگام استفاده از این ویژگی، گرمای هوا از طریق فن موجود داخل دستگاه به گردش می‌آید و همین موضوع باعث می‌شود که گرما از همه زوایا به خمیر کیک برخورد کند. در نتیجه، کیک به صورت یکنواخت و یکدست می‌پزد.

۲. پختن همزمان چند کیک

در روش‌های قدیمی پختن کیک، از آنجایی که گرما و حرارت تنها از یک یا چند نقطه خاص به خمیر برخورد می‌کند، پختن همزمان چند کیک عملا غیرممکن می‌شود زیرا بخش‌هایی از کیک‌ها گرمای کافی نمی‌بینند.

از آنجایی که در حین استفاده از ویژگی کانوکشن حرارت به‌خوبی درون مایکروویو گردش دارد، مانعی برای پختن چند کیک به‌طور همزمان وجود ندارد و همه کیک‌ها کنار یکدیگر به‌خوبی حرارت می‌بینند.

۳. تُرد شدن لایه زیرین کیک

یکی دیگر از مزایای پختن کیک با کانوکشن مایکروویو ترد و برشته شدن لایه زیرین کیک است. بنابراین دیگر نیازی نیست که نگران خمیر شدن کیک‌تان باشید.

۴. تازه ماندن مواد غذایی

با توجه به اینکه فرهای قدیمی از یک نقطه حرارت را وارد مواد غذایی می‌کنند، این امکان وجود دارد که بخشی از مواد دچار سوختگی شود و از طراوت و تازگی‌شان کم کند. خوشبختانه با توجه به نحوه عملکرد سیستم کانوکشن این مشکل دیگر وجود ندارد و تازگی مواد پس از پخت کیک همچنان مشهود است.

۵. پخت سریع

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از کانوکشن در مایکروویو نسبت به روش‌های مرسوم کیک‌پزی، پخت‌وپز سریع‌تر است. گردش هوای گرم درون دستگاه باعث می‌شود که حرارت به شکل یکدست و مداوم به مایه کیک برخورد کند و همین موضوع، زمینه‌ساز پخت سریع‌تر کیک می‌شود.  برخلاف پخت کیک در فرهای قدیمی، حین پختن کیک با استفاده از مایکروویو کانوکشن‌دار، شما حتی به باز و بسته کردن درب دستگاه و جابه‌جا کردن سینی کیک هم نیاز ندارید و کیک شما معمولا در همان مرتبه به طور کامل می‌پزد.

طرز تهیه کیک با استفاده از ویژگی کانوکشن مایکروویو

اولین نکته‌ای که باید همیشه به‌خاطر داشته باشید این است که کلید پختن یک خوراکی خوشمزه انطباق‌پذیر بودن و وفق دادن خودتان با شرایط و ابزار موجود است. اگر این نکته را رعایت کنید، پختن کیک با استفاده از کانوکشن برایتان مثل آب خوردن است و فقط کافیست مراحل زیر را رعایت کنید:

۱. در ابتدا مایکروویو را حرارت دهید

درست مانند همه دستورالعمل‌های پخت کیک، ابتدا باید مایکروویو یا فر را حرارت دهید. به این ترتیب، فضای داخلی دستگاه به اندازه کافی برای خمیر کیک داغ خواهد بود. البته در این مرحله باید بدانید که مایکروویوهای کانوکشن‌دار از سایر انواع فر و مایکروویو داغ‌تر می‌شوند.

۲. مایه را آماده کنید و درون مایکروویو بگذارید

متاسفانه هیچ راهکار دیگر برای این مرحله وجود ندارد. طبق دستورالعمل مایه کیک را آماده کنید و سپس، خمیر کیک را داخل ظرف مخصوص قرار دهید. توجه داشته باشید زمانی که ظرف کیک را داخل مایکروویو می‌گذارید، بر روی آن فویل نگذارید (حتی اگر در رسپی غیر از این گفته باشد).

نکته: توجه داشته باشد که اگر در حال پخت بیش از یک کیک هستید، بین ظروف با یکدیگر حداقل ۳ سانتی‌متر فاصله بگذارید تا هوای گرم به‌خوبی گردش کند.

۳. درب مایکروویو را به‌طور مکرر باز نکنید

برخی افراد هنگام پختن کیک، بیش از حد وضعیت کیک را بررسی می‌کنند. با توجه به اینکه عملکرد فیچر کانوکشن بر اساس گردش هوای داغ است، باز کردن مکرر درب مایکروویو می‌تواند کیک‌تان را به سرنوشت ناگواری دچار کند. بنابراین، حین استفاده از فیچر کانوکشن مایکروویو حواستان باشد که به‌طور مرتب درب آن را باز و بسته نکنید.

۴. کیک را بررسی و از مایکروویو خارج کنید

۱۰ دقیقه پس از قرار دادن کیک داخل مایکروویو، درب آن را باز کنید تا ببینید کیک پخته شده یا نه. کیک شما باید در این مدت آماده شده باشد. یادتان باشد که در این روش، کیک‌های کوچکتر سریع‌تر می‌پزند. در مورد کیک‌های بزرگتر ماجرا فرق می‌کند و ممکن است لازم باشد ۱۰ دقیقه بیشتر درون مایکروویو بمانند.

برای آنکه مطمئن شوید کیک آماده شده، یک خلال دندان را در وسط کیک فرو کنید و سپس در بیاورید. اگر کیک آماده باشد، خلال دندان تمیز بیرون می‌آید. با این حال، اگر خلال دندان را از کیک بیرون آوردید و به آن خمیر کیک چسبیده بود، به این معنی است که کیک نیاز دارد دقایق بیشتری در دستگاه بماند.

مایکروویوهای جی پلاس

فهرست
تومان